درخواست سرویسکار: 09153107763

عیب یابی و تعمیرچیلر

چیلرها،  نیز مانند بسیاری از دستگاه‌های دیگر، ممکن است خراب شوند و نیاز به تعمیر پیدا کند. زمانی که چیلر شما با مشکلی مانند خنک نکردن یا روشن نشدن مواجه می شود نشانه ای ازخرابی در این سیستم است.

رایج‌ترین و متداول‌ترین خرابی‌های چیلر عبارت اند از:

 1. خاموش شدن کمپرسور بعد از استارت
 2. لرزش بدنه چیلر هنگام روشن شدن
 3. صداهای عجیب از کندانسور
 4. کار کردن دائم کمپرسور چیلر
 5. یخ زدن اپراتور

 دستگاه چیلر،  درزمان بروز برخی از خرابی‌ها، کدهای مشخصی و معینی را نمایش می‌دهند که می‌تواند در روند تعمیرکمک کنند. برخی از کدها به شرح زیر هستند. 

E01        فلو سوییچ

E03       عمل آوردن اورولود فن 1

E04      عمل آوردن اورولد فن 2

E05      افت فشار، خطای دو فاز شدن

در بخش‌ بالا درباره خرابی‌های رایج و متداول چیلر و همچنین کدهای خطایی که سیستم نشان می‌دهد توضیحات مفصلی ارائه کردیم.

 در صورت بروز هریک از این خرابی‌ها و ایرادات، شما باید سریعا برای تعمیرچیلرخود، با تعمیرکار وسرویسکاری با تجربه و متخصص که یکبار برای همیشه چیلر شما را تعمیر کند و خدمات خود را ضمانت کند تماس بگیرید.

هشدار!

چیلر ها،  بسیار گران قیمت اند و می توانند بسیار خطرناک باشند  پس تعمیرچیلر خود را به تعمیرکاران حرفه ای تابرال بسپارید.

تماس با تلفن : 09153107763

بابت دریافت خدمات حرفه ای در رابطه با چیلر با قیمت مناسب با تابرال تماس بگیرید.

  تعمیر چیلر و نگهداری آن چه زمان هایی انجام می شود؟

عملیات تعمیر و نگهداری برای چیلرها در دو زمان مختلف، انجام می‌شود، هنگام راه اندازی، اول فصل و هنگام از سرویس خارج کردن آخر فصل می‌باشد.

 

نکات مهم در نگهداری و تعمیرچیلر

نگهداری از چیلرها، در بهبود عملکرد و بالا رفتن عمر استفاده از آن تاثیر بسزایی دارد.

 تمیز نمودن صافی و فیلترها بسیار اهمیت دارد. و باعث می شود که کارآیی چیلر بالاتر رود. کنترل‌ها نیاز به بازرسی و کالیبراسیون منظم دارند.

روغن نیز باید سالیانه آنالیز شود و همچنین لوله‌ها همواره باید تمیز شوند و از آن‌ها نگهداری صورت گیرد.

 

 

نگهداری و تعمیرات چیلر تراکمی

 

چیلرهای تراکمی به تنهایی اصلی‌ترین و مهم‌ترین مصرف‌کننده انرژی الکتریکی در موتورخانه ساختمان هستند. پس تعمیر و نگهداری این چیلرها به دلیل وجود کمپرسور و فن (در نوع هوا خنک) بسیار مهم است.

کمپرسورچیلر، قلب یک سیستم سرد کننده است و یکی از مهمترین و خاص ترین قسمت های تعمیرچیلر می باشد.  صدای غیرعادی یعنی یکی از اجزای مکانیکی کمپرسور دچار مشکل شده است که نشانه‌ خرابی کمپرسور است.

در کمپرسور از نوع اسکرو دلایل وجود صدا ممکن است از عدم بالانس اسکروها و خراب شدن بلبرینگ و رولبیرینگ ها باشد اما در کمپرسور از نوع سیلندر پیستونی معمولا بوش یاتاقان ثابت یا متحرک دچار خوردگی شده است.

جهت تعمیرچیلر یکی از اساسی ترین کارها بررسی عیوب کمپرسور است زیرا درصورتی‌ که در هر قسمت از سیکل تبرید چیلر ایرادی به وجود بیاید بر روی سلامت کمپرسور تاثیر مستقیم دارد.

در چیلر های تراکمی هوا خنک باید کندانسور شستشو و تمیز شود و در چیلرهای تراکمی آب خنک، برج خنک کننده باید شستشو و تمیز گردد. در بازدیدها باید سطح و فشار روغن بازدید شود. سایت گلاس مبرد بررسی شود و فشارهای کاری مکش و رانش بررسی شود.

نگهداری چیلر جذبی

یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که چیلرهای جذبی با آن روبرو می‌شوند بروز پدیده کریستالیزاسیون(یخ زدگی) است. این پدیده زمانی رخ می‌دهد که ماده جاذب بیش از حد غلیظ شده و بصورت کریستال مجاری و لوله‌های عبوری را مسدود کند.

چیلر های جذبی نیاز به نگهداری و سرویس دوره ای دارند و عدم سرویس باعث مشکلات جدی می شود. و در این صورت نیاز به تعمیرچیلر جذبی می باشد. تعمیرات چیلر جذبی نسبت به سرویس چیلر جذبی هزینه بیشتری دارد.

 

اسیدشویی چیلر

اسیدشویی چیلر، هر چیلر برای حفظ راندمان و عملکرد صحیح به مراقب و نگهداری هفتگی و سرویس دوره ای نیاز دارد تا بتواند طول عمر بیشتری داشته باشد و از آسیب های احتمالی پیشگیری شود که منجر به تعمیرات و خرابی چیلر نشود.

 رسوب گرفتن چیلر (کندانسر و اواپراتور ) طبیعی است ولی با تعمیر و نگهداری چیلر این عمل به حداقل میرسد. پیمانکار نگهداری چیلر شما باید هر هفته مقداری سختی آب موتورخانه شما را اندازه گیری و در صورت نیاز سختی گیر را احیا کند و میزان سختی آب را به عدد صفر برساند.

اگر می‌خواهید به زودی نیاز به تعمیرچیلر نداشته باشید، این نکات را فراموش نکنید:

چیلر را در نزدیکی شوفاژ نصب نکنید و ارتباط دیسک ایمنی را با بیرون ساختمان

حتما انجام شود.

آب را در داخل برج خنک‌کن بیش از حد سرد نکنید.

آب خیلی گرم در داخل چیلر نباید جریان داشته باشد.

آب را به میزان استانداردی که مشخص شده است در چیلر وارد کنید.

نشت گاز و رطوبت و آلودگی را در چیلر جدی بگیرید.

بیش از میزان استاندارد، روغن به دستگاه اضافه نکنید.

فرآیند انجام تعمیرات چیلر توسط تیم تابرال

 1. بازدید از دستگاه چیلر: در مرحله اول تعمیرکارچیلر، به پای دستگاه اعزام می شود.
 2. عیب یابی تخصصی : پس از اعزام تعمیرکار، چیلر به صورت کاملا تخصصی بررسی می شود تا میزان خرابی و مشکلات آن را ارزیابی کند.
 3. ارائه گزارش فنی :پس از بازدید تخصصی،  در طی گزارشی مکتوب، مشکلات، خرابی ها و راه حل های موجود جهت کارکرد دوباره چیلر را به کارفرمای محترم ارائه می دهد. 
 4. عقد قرارداد :در این مرحله بین کارفرما و تعمیرکار قرار داد بسته می شود.
 5. تامین متریال مصرفی :در این مرحله کارفرما طبق لیستی که از طرف تعمیرکار به او داده می شود، متریال مصرفی چیلر را می تواند از سایت فروشگاهی تابرال خریداری کند.
 6. تعمیرات چیلر :پس از امضای قرار داد تعمیرچیلر توسط طرفین، تعمیرات چیلر آغاز شده و اجرای پروژه طبق قرار داد پیش می رود.

 

تماس با تلفن : 09153107763

بابت دریافت خدمات حرفه ای در رابطه با چیلر با قیمت مناسب با تابرال تماس بگیرید.

 

متخصصان تیم تابرال در زمینه تعمیرچیلر:

مجموعه تابرال، با بیش از بیست سال سابقه و بهره گیری از سرویسکاران و تعمیرکاران با تجربه که دارای مهارت و تبحر خاصی در زمینه  تعمیر و نگهداری چیلر  تابرال   در مناطق سجاد، احمد اباد، کوهسنگی، بلوار وکیل اباد و رضاشهر آماده همکاری با تمام مجموعه ها در مشهد می باشند.

 مسلما رضایت شما هدف اصلی شرکت ما بوده و امیدواریم که با یک بار امتحان از خدمات ما، شما نیز مانند هزاران فرد حقیقی و حقوقی جزو مشتریان دائمی ما شوید.

دسته بندی خدمات

نصب و تعمیر موتورخانه

بیشتر

نصب و تعمیر چیلر

بیشتر

لوله کشی ساختمان

بیشتر

در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.