درخواست سرویسکار: 09153107763

سیستم اطفاء حریق

اطفاء حریق یکی از مهم‌ترین عوامل حفاظت و ایمنی در هر جامعه است.  حریق‌ها ممکن است به دلایل مختلفی از جمله نقص در سیستم برق، نشت گاز، عدم رعایت اصول ایمنی و چندین عامل دیگر رخ دهند. بنابراین، آگاهی کافی درباره سیستم اطفاء حریق و استفاده صحیح از تجهیزات ضدحریق بسیار ضروری است.
چه بسا عدم آگاهی در مورد نحوه صحیح برخورد با آتش سوزی، باعث ایجاد خسارات جبران‌نا‌پذیری می‌شود که تا سال‌ها جبران نمی‌شود. به طور مثال می‌توانیم ساختمان پلاسکو را نام ببریم که متاسفانه ده‌ها نفر کشته و میلیاردها خسارات مالی برجا گذاشت.

کارخانجات، شرکت‌ها، فروشگاه و پاساژ‌های بزرگ و کوچک، تالار، رستوران آپارتمان و مجتمع‌های بزرگ و حتی خانه‌های کوچک نیز برای امن ماندن در برابر آتش نیاز به نصب سیستم اطفاء حریق دارند. امروزه سیستم‌هایی که برای اطفاء حریق تولید می‌شوند کاملا خودکار هستند و در مواقع خطر سریعا اقدام به خاموش کردن آتش می‌کنند که خسارت را به حداقل می‌رسانند. این سیستم‌های هوشمند نیازی به دخالت دست ندارند و حتی در مواقعی که افراد در یک مکان حضور ندارند نیز در صورت لزوم به صورت خودکار روشن می‌شوند.

امروزه شرکت‌هایی که این خدمات تخصصی را ارائه می‌کنند کم نیستند که جهت نصب یا نگهداری و تعمیر یا به‌روز رسانی آن می‌توانید از این شرکت‌ها کمک بگیرید. یکی از این شرکت‌ها تابرال است که در برخی از شهرهای مشهد خدمات خود را ارائه می‌کند. روش‌های مختلف اطفاء حریق وجود دارد که هر کدام بستگی به نوع و محل حریق تفاوت دارند. در ادامه به توضیح برخی از مباحث مهم در مورد سیستم اطفاء حریق خواهیم پرداخت.

سیستم اطفاء حریق

خدمات نصب اطفاء حریق

خدمات نصب اطفاء حریق شامل نصب و راه اندازی سیستم‌های اطفاء حریق در ساختمان‌ها و فضاهای مختلف است. این خدمات شامل نصب دستگاه‌های اطفاء حریق مانند آتش‌نشانی، سیستم‌های جذب دود، سنسورهای حرارتی و دود، لوله‌کشی و شیرآلات آب، پمپ‌های آب، تابلوهای کنترل و مانیتورینگ و سایر تجهیزات مورد نیاز برای اطفاء حریق است. علاوه بر نصب،  خدمات دیگر شامل طراحی ساماندهی مناسب، براساس استانداردهای معتبر دنیا،  آزمون و بازرسی دوره‌ای سیستم،  تعمیر و نگهداری منظم و آموزش کاربران در استفاده صحیح از سامانه‌های اطفاء حریق است.

همانطور که می‌بینید این موارد بسیار تخصصی هستند و نمی‌توان مانند رشته‌های فنی دیگر به صورت شخصی وارد عمل شد و اقدام به نصب یا تعمیر این موارد نمود؛ حتما برای بررسی و عملکرد سیستم اطفاء حریق نیاز به نیروی متخصص است. تابرال این فرصت را به شما داده تا بتوانید با تکنسین‌های متخصصی این سیستم را نصب، تعمیر و نگهداری کنید. تجربه و مهارت این تیم بالغ بر بیست سال است و از سال ۱۴۰۲ در سایت و در شهر مشهد آماده ارائه خدمات خود به مردم شهر مشهد است. اگر دوست دارید این تخصص را به صورت اصولی دریافت کنید تا در مواقع آتش‌سوزی خسارت نبینید یا خسارت را به حداقل برسانید حتما با این مجموعه تماس بگیرید.

 

از خدمات اطفاء حریق می‌توان در موارد زیر استفاده کرد:

1. هنگامی که سیستم اطفاء حریق در ساختمان یا فضای کاری شما دچار خرابی یا خطر شده است و نیاز به تعمیر دارد. حتما با این تیم تماس بگیرید تا برای بررسی عملکرد سیستم بپردازند. حتما این سیستم باید چک شوند تا در موقع لزوم کارایی خود را از دست نداده باشند. گاهی یک خرابی خیلی کوچک باعث عدم کارایی این سیستم می‌شود.

2. در صورت وقوع حادثه حریق و نیاز به بازسازی و تعمیرات پس از آن نیز باید با این تیم تماس گرفت. اگر دچار سانحه‌ای شدید قطعا به این سیستم نیز فشاری وارد شده ممکن است قسمتی خراب شده باشد یا کارایی اولیه خود را از دست داده باشد. پس در صورتی که یک حادثه رخ داد سریعا بعد از رفع حادثه با این تیم تماس بگیرید تا برای بررسی بیشتر تکنسین خود را اعزام کنند.

 

3. هنگام بررسی دوره‌ای و تعویض قطعات یدکی سیستم اطفاء حریق، مانند شلنگ‌های آب، اسپرینکلرها، دستگاه‌های خاموش کننده و دیگر موارد نیاز به این خدمات دارید. دوره بازرسی از این سیستم با توجه به عملکرد و کیفیت قطعاتی که دارد مختلف است. این دوره‌ها از دو ماه تا شش ماه متغیر هستند که این زمان را متخصص این امر مشخص می‌کند.

4. در صورتی که قصد داشتید سامانه جدید اطفاء حریق در ساختمان یا فضای کار را نصب کنید نیز می‌توانید از این خدمات تخصصی استفاده کنید. نصب و اجرای آن به صورت تخصصی انجام می‌شود ابتدا الگو و نقشه مشخص می‌شود و برحسب نیاز ساختمان نوع سیستم را اجرا می‌کنند.

5. هنگام بروز مشکلات فنی در سامانه اطفاء حریق، مانند عدم فعال شدن آژیر، عدم جوابگویی به دستورات راه‌اندازی و غیره که این موضوع را باید خودتان هر چند وقت چک کنید در صورتی که جوابی از این سیستم هوشمند دریافت نکردید برای رفع عیب‌یابی آن به این خدمات احتیاج دارید.
به طور کلی، در زمانی که سیستم اطفاء حريق نیاز به تعمير يا بازسازي دارد يک خدمات تعمير اطفاء حريق را درخواســــــــــت كنيد.

 

تماس با تلفن : 09153107763

بابت دریافت خدمات حرفه ای تاسیسات ساختمان، تعمیر چیلر و....با قیمت مناسب با تابرال تماس بگیرید.

 1. روش کنترل حریق

چهار عنصر حرارت، اکسیژن، مواد سوختنی و واکنش شیمیایی باعث ایجاد یک حریق می‌شوند. با توجه به نوع حریق و مواد آتش‌زا می‌توان حریق را توسط سیستم اطفاء حریق خاموش نمود. این روش‌ها به چند دسته تقسیم بندی می‌شوند.

 • سرد کردن
 • خفه کردن
 • حذف مواد سوختنی
 • کنترل زنجیره واکنش شیمیایی

انواع سیستم اطفاء حریق

این سیستم بیشتر به دو دسته تقسیم بندی می‌شود. سیستم دستی و به صورت خودکار که نوع دستی آن به دست افراد حاضر در محل و آتش نشان‌ها انجام می‌شود و شامل مخزن آب و کپسول‌های آتش نشانی یا فوم، پودر، کف، دی اکسید کربن و ترکیبات هالوژنه است.

سیستم اطفاء حریق اتوماتیک

 نوع خودکار یا اتوماتیک امروزه بیشتر مردم آن را پسند می‌کنند و اقدام به نصب می‌نمایند؛ نیز به دو نحو کار می‌کند یا به طور کامل خودکار عمل می‌کند یا اینکه باید توسط یک اپراتور تنظیم شود. البته باید این را در نظر گرفت که آتش سوزی انواع مختلفی دارد و این سیستم هنگامی که با هر کدوم از آنها روبرو شود باید بداند از چه موادی برای رفع آتش سوزی استفاده کند. این سیستم خود به چند روش انجام می‌شود.

 • سیستم اطفاء فوم
 • سیستم اطفاء مه آب
 • سیستم اطفاء آبی اسپرینکلر
 • سیستم اطفاء پودری یا آیروسل

تابرال برای اینکه اقدام به نصب سیستم اطفاء حریق بمردازد باید این چند مرحله را انجام دهد. این سیستم باید برحسب اصول و قوانین NFBA انجام گردد و نظارت و بررسی دقیق آن در پایان کار اهمیت دارد. ضمانت در اصولی بودن کار در اولویت است.  قابل ذکر است که اصول و قوانین سیستم اطفاء برای ساختمان‌ها طبق ضوابط آتش نشانی است و این قوانین را مسئول قانونی شهر مشخص می‌کند. برای سیستم‌های صنعتی از NFBA آمریکا پیروی می‌شود.

 • ابتدا متخصصین این عمر نوع خطری که ممکن است پیش آید را مشخص می‌کنند. همانطور که گفتیم آتش‌سوزی انواع مختلف دارد ممکن است کارخانه پر از پارچه و فرش باشد یا اینکه یک کارخانه مواد شیمیایی باشد که نوع خطر هر کدام متغیر است.
 • تمام ورودی و خروجی ساختمان، متراژ و زیربنایی که دارد و نقشه اولیه آن باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.
 • نوع سیستم اطفاء حریق برای هر نوع خطر و نیازی که یک مکان دارد متفاوت است. باید تشخیص بدهند کدام نوع سیستم( فوم، مه آب، آیروسل یا هالوژن و آبی اسپرینکلر) نصب و اجرا شود.
 • طراحی سیستم اطفاء به صورت دستی یا به کمک نرم افزارهای موجود انجام می‌شود.
 • یک لیست از نوع تجهیزاتی که برای نصب و راه‌اندازی سیستم نیاز است را مشخص می‌کنند. حتی می‌توانید این لیست را از فروشگاه چند منظوره تابرال خریداری کنید.
 • اجرای پروژه و نصب تجهیزات مورد نظر طبق استانداردهای جهانی و آمریکا که توسط تیم آموزش دیده انجام می‌شود.
 • در پایان کار، تست و عیب‌یابی شده و به صورت تضمینی کار تحویل کارفرما داده می‌شود. میزان رضایت مشتریان حاکی از صداقت و تعهد کاری این تیم است.
سیستم اطفاء حریق
 1. تجهیزات سیستم‌های اطفاء حریق

  تجهیزات سیستم اطفاء حریق به دو دسته آبی و گازی تقسیم بندی می‌شوند.

  سیستم آبی

  • زنگ هشدار
  • فایرباکس
  • نازل‌ها
  • اسپرسنکلرها
  • شیر و اتصالات سیستم
  • پمپ

  سیستم گازی

  • سیلندر( شیر، فعال ساز برقی و دستی، گیج فشار و شیلنگ فشار قوی)
  • گازپرکننده
  • کنترل پنل
  • تابلو هشدار
  • آژیر و فلاشر
  • نازل پاشش
  • آشکار ساز دود

  قیمت سیستم اطفاء حریق

  قیمت این سیستم برحسب نوع سیستم اجرایی متغیر خواهد بود. تجهیزاتی که در این کار استفاده می‌شوند از چه برندی باشند. تائیدیه تجهیزات ، متراژ، میزان کارکرد و زمان اجرای نصب سیستم‌ها و غیره همگی برروی این موضوع اثر دارند.

  نتیجه نهایی

  سیستم اطفاء حریق به منزله جلوگیری از آسیب‌های فردی و اقتصادی برای همه ارگان‌ها، شرکت، ادارات، کارخانه‌ها و مجتمع‌ها توصیه می‌شود. این سیستم انواع مختلفی دارد و برحسب نوع نیاز و خطری که ممکن است پیش آید انتخاب می‌شود‌. قبل از انتخاب باید یک مشاوره دریافت کنید. در این مشاوره در مورد نوع سیستم و هزینه‌های اجرایی آن سخن گفته می‌شود.

  اگر دوست دارید یک کار اصولی با ضوابط و اصول جهانی و به طور استاندارد تحویل بگیرید تابرال آماده ارائه خدمات خود است. شما می‌توانید در زمان مناسب، قیمت واقعی، تجهیزات به‌روز و متخصصان این امر یک کار اصولی را تحویل بگیرید. در ضمن هر گونه کار تخصصی ساختمان اعم از تعمیرات لوله کشی، نصب و تعمیر چیلر، نصب پمپ آب، نصب موتورخانه و شوفاژ و نگهداری از استخر و سونا یا جکوزی را انجام می‌دهد.

  همشهریان مشهدی برای دریافت خدمات با تابرال تماس بگیرید.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
نوار کناری
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.