درخواست سرویسکار: 09153107763

تاسیسات ساختمان

نگهداری و تعمیرات (نت) تاسیسات ساختمان چیست؟

 مهم ترین بخش در حوزه ساختمانی بوده است که نقش بسیار مهمی در صنعت ساخت و ساز ایفا می کند.

اجزای حیاتی و مهم هر ساختمان را تاسیسات آن، تشکیل می دهد. این سیستم شامل عملیات گرمایشی و سرمایشی ، تهویه مطبوع، گاز، آب، برق، تلفن، تخلیه فاضلاب، ارتباط داخل و خرج ساختمان، ارتباط بین طبقات است.

تاسیسات، باید به صورت اصولی و بر اساس نقشه های معماری و مهندسی توسط مهندسان با تجربه  و معماران حرفه ای طراحی شود تا شرایط مطلوب و مناسب برای زندگی و کار فراهم شود.

همچنین عدم طراحی و اجرای درست تاسیسات، ایمنی ساختمان و در نتیجه جان و مال ساکنین را تهدید می‌کند و می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری به بخش های مختلف ساختمان به بار بیاورد.

اگر تاسیسات ساختمانها دارای کیفیت و کارایی مطلوب باشند نیاز به بازسازی زودهنگام نیست. بنابراین بهتر است در این بخش زمان و هزینه مطلوب صرف شود تا از هزینه های اضافی در آینده جلوگیری شود.

انواع تأسیسات:

تأسیسات ساختمان به سه دسته مکانیکی ، الکتریکی و الکترونیکی تقسیم می شود و هرکدام از این موارد از زیرمجموعه ها و تجهیزات خاصی تشکیل شده اند.

 

تاسیسات ساختمان

تأسیسات مکانیکی

تأسیسات مکانیکی را می توان به عنوان قلب تاسیسات ساختمان دانست زیرا افراد روزمره با آن سروکار دارند و هرگونه اختلال در آن عواقب جدی به همراه دارد.

 تاسیسات مکانیکی شامل دو بخش صنعتی و ساختمانی است.

 بخش صنعتی شامل انتقال آب، فاضلاب یا به صورت کلی انواع سیالات، تصفیه ی آب و فاضلاب، تولید انرژی از حرکت سیال و… می باشد.

تاسیسات مکانیکی ساختمانی عبارت اند از :

  • تاسیسات حرارتی و برودتی
  • تاسیسات استخر، جکوزی، سونا
  • تاسیسات لوله کشی تهویه مطبوع
  • تاسیسات بهداشتی
  • تاسیسات گازرسانی
  • تاسیسات اطفاء حریق
تاسیسات ساختمان

تاسیسات حرارتی و برودتی

اگر بخواهیم بگوییم سیستم حرارتی و برودتی تاسیسات ساختمان چیست؟ باید گفت که ، پنل های گرمایشی و سرمایشی روی کف، دیوارها یا سقف قرار می گیرند و  می توانند منبع گرما و سرما باشند.

 سیستم های حرارتی و برودتی، اهمیت زیادی دارند. هدف اصلی استفاده از این سیستم ها در تاسیسات، به وجود آوردن یک محیط با دمای قابل تحمل وکیفیت هوای مناسب می باشد.

در بخش زیر هر دو سیستم را بررسی میکنیم:

1.تاسیسات گرمایشی چیست؟

این یک مکانیسم برای استفاده از انرژی گرمایی در منازل و اداره ها وساختمان های دیگر می باشد. تاسیسات گرمایشی امروزی  بسیار باکیفیت هستند و به بهترین شکل کار کنترل درجه هوا را انجام می دهند

تماس با تلفن : 09153107763

جهت دریافت خدمات حرفه ای با قیمت مناسب با کارشناسان تابرال تماس بگیرید.

2. وظیفه تاسیسات سرمایشی چیست؟

تاسیسات ساختمان

 سیستمی است که آب یا سیال سرد شده را در نقطه ای خارج از ساختمان تولید کرده و سپس آن را به قسمت های مختلف داخل ساختمان بفرستد. این فرایند در بیرون از ساختمان مانند پشت بام، زیرزمین یا موتور خانه نصب و راه اندازی می شوند

تاسیسات استخر، جکوزی، سونا

تاسیسات ساختمان

 تاسیسات استخر به عنوان یکی از شاخه های  تاسیسات ساختمان تعریف شده است. امروزه به دلیل گرایش زیاد مردم، وجود استخر یکی از الزامات ساختمان می باشد.

تاسیسات استخر به مجموعه  سیستم ، تجهیزات و دستگاه هایی گفته می شود که جهت تجهیز نمودن استخر سونا و جکوزی یک مکان برای ایجاد شرایط مطلوب و استاندارد بکار می روند.

تاسیسات تهویه مطبوع چیست ؟

سیستم تهویه مطبوع، یکی از بخش های مهم تاسیسات ساختمان می باشد.این سیستم‌ها، وظیفه انتقال هوای آلوده به بیرون و تصفیه فضای داخلی را بر عهده دارند،همچنین دما، رطوبت و جریان هوا را کنترل می کنند. سیستم های تهویه مطبوع آسایش و حرارتی را برای سرنشینان همراه با کیفیت هوای داخلی فراهم می کند. طراحی این سیستم یا نصب و راه اندازی آن بر عهده مهندس مکانیک می باشد.

سیستم های تهویه مطبوع آسایش و حرارتی را برای سرنشینان همراه با کیفیت هوای داخلی فراهم می کند. طراحی این سیستم یا نصب و راه اندازی آن بر عهده مهندس مکانیک می باشد.

تاسیسات ساختمان

تاسیسات بهداشتی چیست؟

تاسیسات بهداشتی، بخش‌ مهمی از تاسیسات ساختمانی است. در واقع همان سیستم آب وفاضلاب می باشد که برای جابجایی آب در داخل ساختمان به صورت موازی و هماهنگ عمل می کنند.

 

این شبکه آب آشامیدنی و مصرفی را تامین می کند و دیگری مواد ضایعاتی جمع شده در لوله ها را خارج می کند.

 

 آب مصرفی از طریق منبع اصلی و به وسیله لوله‌ها تامین می‌شود وکه برای این کار باید بر نیروی جاذبه غلبه کرد تا آب به تمامی نقاط مختلف ساختمان برسد در سیستم فاضلاب بهداشتی می توان از لوله های بزرگ تر استفاده کرد زیرا عمل جابجایی سریع تر انجام می شود.

تاسیسات گاز رسانی چیست؟

تماس با تلفن : 09153107763

بابت دریافت خدمات حرفه ای با قیمت مناسب با کارشناسان تابرال تماس بگیرید.

سیستم  گازرسانی،  یکی از فرایندهای بسیار مهم و ضروری درساختمان های مسکونی و غیرمسکونی می باشد. برای اجرای سیستم گازرسانی در تاسیسات ساختمان باید تمامی قوانین و مقررات لازم را اجرا کرد زیرا کوچکترین نشت یا شکستگی خسارات جبرات ناپذیری به بار می آورد.

تاسیسات ساختمان

تاسیسات اطفاء حریق

سیستم اطفاء حریق مجموعه اقداماتی، است که برای مقابله با آتش، خاموش کردن و کنترل آتش‌ انجام می‌گیرد. این سیستم، در قسمت های مهم آپارتمان و در نزدیکی سقف نصب می شود.

 

 

سیستم اطفاء حریق به دو گروه دستی و اتوماتیک تقسیم میشود؛ که در نوع دستی، عملیات اطفای حریق به صورت دستی و توسط افراد و یا آتش نشانان انجام می شود.

 در نوع دوم یعنی اطفاء حریق اتوماتیک، این عملیات به صورت خودکار و بدون حضور عوامل انسانی صورت می‌پذیرد.

 

 سیستم اطفاء، دارای دو نوع هشدار صوتی و هشدار از طریق چراغ چشمک زن می باشند.

 

همچنین پانل های زنگ خطر در ورودی های ساختمان و نقاط خاص دیگر نصب می شوند تا در شناسایی محل حریق به ماموران آتش نشانی کمک کنند.

تاسیسات الکتریکی چیست؟

وقتی کلمه تاسیسات الکتریکی، را می شنوید احتمالا فکرتان به سمت لامپ و روشنایی می رود بله کاملا درست فکر کردید این سیستم  به نحوه استفاده از برق در ساختمان می پردازد.

تاسیسات الکتریکی درعبارتند از: سیستم روشنایی، تلفن، آنتن مرکزی، و سیستم اعلام حریق که همگی با برق کار می‌ کنند. برق ساختمان از شرکت برق تامین می‌شود.

تاسیسات ساختمان

تاسیسات الکترونیک ساختمان کدامند؟

سیستم های الکترونیک شامل انواع تجهیزات هستند که در ساختمان ها نصب می شوند.و وظیفه های مختلفی بر عهده دارند به برخی از این سیستم ها اشاره میکنم:

  1. سیستم موتورخانه
  2. سیستم های امنیتی
  3. سیستم های صوتی و تصویری

این تنها چند نمونه از سیستم های الکترونیک هستند. همه این سیستم ها با هدف بهبود کارایی، راحتی و امنیت در ساختمان نصب می شوند.

شغل تاسیسات ساختمان چیست؟

این شغل به معنی نصب، اجرا، راه اندازی، سرویس، تعمیر و نگهداری از تجهیزات و سیستم های برودتی، گرمایی، الکتریکی، گازی و آبی می باشد..

شخصی که وارد این شغل می شود باید تمامی مهارت ها و توانایی های لازم در جهت نصب و سرویس سیستم ها و تجهیزات ذکر شده فوق را داشته باشد.

نت تاسیسات ساحتمان - نصب و راه اندازی

خدماتی که شرکت تابرال در مشهد به شما ارائه می دهد:

در صورتی که مالک اپارتمان ها و مجتمع ها هستید، ما با افتخار به شما خدمات کارشناسی و بازدید رایگان ارائه می‌دهیم. تیم ما از متخصصین با تجربه و متعهد تشکیل شده است که با بهره‌ گیری از تجربیات خود، به شما در زمینه تاسیسات ساختمان کمک خواهند کرد.

در این بازدید، تیم ما با بررسی تاسیسات ساختمان، شما را شناسایی کرده و گزارشی کامل برای شما تهیه خواهند کرد.

به صورت کلی این خدمات برای آپارتمانهای بالای 250 متر زیربنا در مناطق سجاد، احمد اباد، کوهسنگی، بلوار وکیل اباد و رضاشهر ارائه می شود. اعضای تیم ما با تجربه و دانش فنی فوق العاده دراین زمینه ، آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما و تأمین نیازهای تاسیساتی ساختمان شما هستند.

علاوه بر این، ما قادر به ارائه مقالات و پست‌های آموزشی مفید در زمینه نصب، تاسیسات هستیم. باعث خوشحالی ماست که شما را در این مسیر همراهی کنیم و بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم..

مزایای استفاده از خدمات ما

  1. کاهش هزینه ها: استفاده از خدمات شرکت ما، می تواند به مالکان ساختمان کمک کند تا هزینه های بالای نگهداری و تعمیرات را کاهش دهند.

2. افزایش عمر مفید تاسیسات :  نگهداری منظم، باعث افزایش عمر مفید تاسیسات ساختمان می شود.

3. پیشگیری از خرابی های غیرمنتظره: این خدمات ، می توانند به مالکان ساختمان کمک کنند تا در برابر خرابی های غیرمنتظره که ممکن است منجر به توقف تاسیسات اصلی ساختمان شوند، پیشگیری کنند.( پیشگیری بهتر از درمان است).

بیشترین فروش با تابرال

آیا شما به‌عنوان یک فروشنده، با راه‌های فروش بیشتر و تبلیغات برای جذب مشتری  آشنایی دارید؟

 تابرال در مشهد  یک سایت فعال در زمینه فروشگاهی تجهیزات ساختمان می باشد که  راهی برای کسب و کار شما نیز در نظر گرفته است. با ثبت سایت فروشگاهی خود در تابرال به درآمد برسید.

عضویت در خبرنامه
جدیدترین مطالب
Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
نوار کناری
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.