درخواست سرویسکار: 09153107763

نصب پمپ آب

نصب پمپ آب

اگر شما نیز در ساختمان‌های بلند مرتبه چند واحدی زندگی می‌کنید مشکل کم فشاری آب را در ساعاتی از روز مشاهده می‌کنید. این مشکل اغلب در ساختمان‌هایی که چند طبقه هستند و تراکم بالایی دارند وجود دارد. در چنین مواردی نصب پمپ آب بهترین راه‌حل است. این دستگاه وظیفه تقویت فشار آب مصرفی در سیستم لوله کشی آب را دارد. اجرا و بهره‌برداری از پمپ آب ب چند مرحله تقسیم بندی می‌شود.

  در مرحله اول انتخاب پمپ آب براساس نوع کارکرد و اندازه فشار آبی که در ساختمان وجود دارد. سپس هنگام نصب  انواع پمپ آب است که باید براساس آخرین متد روز دنیا و توسط تکنسین مجرب انجام گیرد. نکات مهمی در نصب پمپ وجود دارد که فقط یک تکنسین ماهر می‌داند. نصب پمپ به دو صورت بدون مخزن ذخیره و بدون مخزن انجام می‌شود.

نصب پمپ در شهرهای مختلفی از کشور مثل مشهد توسط افراد ماهر انجام می‌شود. تابرال یکی از معتبرترین سایت‌ها برای اعزام تکنسین ماهر برای نصب پمپ آب است. این سامانه بیش از دو دهه در شهر مشهد و در مناطقی همچون احمد آباد، کوه سنگی و رضا شهر و بلوار وکیل آباد یا و مناطق سجاد و دیگر مناطق شهر مشهد فعالیت دارد. تجهیزات متنوعی مانند تاسیسات، برق و الکترونیک را در فروشگاه اینترنتی  تابرال می‌توانید تهیه کنید.

نکات مهم در نصب پمپ آب

برای اینکه کمبود فشار آب یک ساختمان را بالا ببریم نیاز است که یکسری نکات را قبل از نصب  پمپ‌ آب توجه کنیم. در صورتی که به این موارد توجه کافی نشود با مشکلات زیادی همچون عدم فشار مناسب آب، اتلاف وقت و افزایش هزینه‌ها روبرو خواهید شد.

  • تمامی لوله‌های ساختمانی بررسی شوند اگر لوله قدیمی یا فلزی هستند حتما تعویض شده و از لوله‌کشی استانداردی برخوردار شوند.
  • پمپ انواع متنوعی دارد که با توجه به تعداد واحد و طبقات و نوع بازدهی که دارد باید به بهترین شکل انتخاب شود. نیاز به یک دید تخصصی دارد که کارشناسان تابرال می‌توانند در این مورد مشاوره دهند.
  • نصب اصولی و تخصصی پمپ آب و سپردن این کار به تکنسین‌های ماهری که در این زمینه سابقه بلند مدت دارند و آموزش دیده هستند.
مراحل نصب پمپ آب
  • مراحل نصب پمپ آب

    نصب و راه‌اندازی پمپ آب دارای مراحل متعددی است که کارشناسان بعد از بررسی ساختمان اقدام به انجام این مراحل می‌کنند.

    نقشه اولیه

    اولین مرحله برای نصب پمپ تهیه یک نقشه است. این نقشه تمامی ورودی آب به داخل ساختمان ، تمامی انشعابات ساختمان و لوله خروجی از پمپ آب را شامل می‌شود. در نقشه به طور کامل اجزای تشکیل دهنده یک سیستم برای نصب پمپ آب را مشاهده می‌کنید.

تماس با تلفن : 09153107763

بابت دریافت خدمات حرفه ای تاسیسات ساختمان، تعمیر چیلر و....با قیمت مناسب با تابرال تماس بگیرید.

ورودی آب شهری

محل دقیق نصب پمپ آب باید مشخص شود معمولا در ساختمان‌های نوساخت این مکان از پیش مشخص می‌شود. ابتدا یک هوزینگ قبل از مخزن و بعد از کنتور آب تعبیه می‌شود که از ورود هر نوع آلودگی مثل شن و ماسه به داخل مخزن جلوگیری می‌کند.

 در اینجا به دو مسیر لوله‌کشی مجزا نیاز داریم. یک مسیر به منظور ورود آب به واحدها و یک مسیر برای ورود آب به مخزن است. همچنین یک شیر یک طرفه برای جلوگیری از ورود آب به طرف کنتور وجود دارد. وجود یک شیر فلکه برای مواقعی که نیاز است آب قطع شود مثل زمانی که باید هوزینگ تعمیر شود ضروری است.

نصب مخزن ذخیره

دومین مسیری که در قسمت قبلی گفتیم برای ورودی مخزن ذخیره آب بود. قبل از اینکه بخواهید پمپ را نصب کنید باید ظرفیت مخزن محاسبه شود که این موضوع بسته به افراد یک ساختمان و تعداد طبقات متغیر است. شیر فلکه دقیقا قبل از ورود آب به داخل مخزن نصب می‌شود. مخزن‌های سه لایه بهترین انتخاب هستند زیرا مانع از رشد جلبک می‌شوند. برای قرار دادن مخزن آب محل را تمیز و تراز می‌کنند.

تعمیر و نصب پمپ آب

نصب پمپ آب

در هنگام نصب این پمپ آب تا جایی که می‌توان از زانو و پیچ و خم استفاده نکنید تا از فشار آب کم نشود. بر روی پمپ پلاک وجود دارد که ورودی به پمپ باید طبق همان سایز یا یک سایز بزرگتر از آن انتخاب شود. به طور مثال اگر برروی پلاک سایز یک اینچ درج شده می‌توانید تا سایز یک و نیم استفاده کنید.

 در صورتی که این لوله استاندارد نباشد به مرور آسیب به پروانه و دیفیوزر و مکانیکال سیل وارد می‌گردد. حتما قبل از نصب به تراز بودن کف دقت کنید زیرا هنگامی که پمپ روشن است دارای لرزش است در صورتی که مکان آن مناسب نباشد به بدنه پمپ آسیب زیادی وارد می‌شود. یک راه حل ساده اینکه پمپ آب را به زمین پیچ کنید.

نصب پنج راهی

پنج راهی یک وسیله فلزی است که پنج راه دارد که خروجی پمپ آب قبل از آن قرار دارد. ورودی پنج راه به شیر یک طرفه راه دارد. از طرف خروجی نیز به مسیر آب ساختمان و واحدها و یک راه به کلید اتومات و یک راه به مانومتر و یک مسیر به منبع تحت فشار وصل می‌شود. نصب پمپ به صورت اصولی به این پنج راهی ختم می‌شود.

تماس با تلفن : 09153107763

بابت دریافت خدمات حرفه ای تاسیسات ساختمان، تعمیر چیلر ولوله کشی ساختمان....با قیمت مناسب با تابرال تماس بگیرید.

نتیجه نهایی

برای اینکه بتوانید بهترین نوع نصب پمپ آب را داشته باشید این چند نکته ضروری است. انتخاب پمپ، مخزن، مکان مناسب نصب و نصاب ماهر برای نصب پمپ از اهمیت زیادی برخوردار است. انتخاب مکان مناسب برای پمپ آب مهم است باید به نحوی باشد که از لرزش زیاد پمپ جلوگیری شود. همچنین آب خروجی به راحتی تخلیه شود.  

برخی از افراد  به صورت شخصی و بدون آنکه اطلاعات فنی قوی داشته باشند اقدام به نصب پمپ می‌کنند که بعد از مدتی بازخورد خوبی نمی‌بینند و با مشکلات عدیده‌ای روبرو می‌شوند. اصول و قوانینی که در نصب پمپ آب وجود دارد تنها در صورتی درست اجرا می‌شود که اینکار را از افرادی طلب کنید که تبحر کافی را دارند.

 نصب پمپ دارای هزینه‌ای است در صورتی که نادرست نصب شود هزینه‌های هنگفتی را برای افراد به جای می‌آورد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای نصب انواع  پمپ و دیگر خدمات مانند تاسیسات و اجرای نصب و تعمیر موتور خانه، نگهداری استخر و جکوزی، نصب و تعمیر چیلر و همچنین لوله کشی ساختمان به تابرال مراجعه کنید. این خدمات مخصوص ساکنین شهر مشهد است.

افرادی که در مناطق احمد آباد، کوه سنگی، شهر رضا، مناطق سجاد و بلوار وکیل آباد هستند می‌توانند از این خدمات تابرال استفاده کنند. البته چند فروشگاهی سایت تابرال برای همه عزیزانی که به صورت اینترنتی خرید می‌کنند آماده ارائه اجناس است. همچنین در صورت نیاز اپیلیکشن را نصب کنید و از خدمات تابرال استفاده کنید. در صورت نیاز با کارشناسان و متخصصین ما تماس بگیرید.

عضویت در خبرنامه
جدیدترین مطالب
Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
نوار کناری
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.